mg_8045-2

Міжнародний валютний фонд звернувся до українського уряду з листом-попередженням, в якому нагадав про зобов’язання щодо забезпечення діяльності НАБУ.

Про це повідомляє Європейська правда посилаючись на копію листа, який був надісланий керівником місії МВФ до Уряду України.

В листі МВФ звертає увагу на законопроект №6220, який передбачає зміни до КПК. Тобто, після ухвалення цього документу, НАБУ вже не зможе розслідувати справи проти одіозних корупціонерів-посадовців.

У МВФ зазначають, що ухвалення цього законопроекту суперечить домовленостям між Україною та місією, і може призвести до негативних наслідків саме для української сторони.

Окрім цього, місія Міжнародного валютного фонду нагадала, що для продовження виконання програми Київ має виконати своє попереднє зобов’язання і надати НАБУ право самостійно ініціювати в суді прослуховування підозрюваних. Зараз для негласного прослуховування НАБУ має просити СБУ про звернення до суду.

МВФ закликає очільника Уряду Володимира Гройсмана зберегти законодавчу базу, яка була прописана у меморандумі. Окрім цього, ми закликаємо українську владу ухвалити закон, який дозволяє НАБУ здійснювати прослуховування підозрюваних вже до кінця цього місяця, – йдеться у повідомленні.