КИЇВ. 20 листопада. УНН. В умовах економічної коронакризи Кабмін повинен першочергово винести на розгляд законопроект, який дасть можливість закуповувати для тестування українців в першу чергу тест-системи вітчизняного виробництва. Про це УНН заявив засновник Української медичної експертної спільноти Ігор Найда.

«Законопроект про підтримку нацвиробника має внести Кабмін першочергово. І цей законопроект повинен дати можливість українським товаровиробникам в першу чергу тестувати українців», — зазначив він.

Ігор Найда вважає, що в умовах економічної коронакризи фінансувати бюджети закордонних країн — неприпустимо.

«Це аморально – поповнювати закордонний бюджет в умовах коронакризи. Є економічний егоїзм, і ми маємо підтримувати українського товаровиробника. Якщо він відповідає по якості продукції, яка є за кордоном. А багато наших виробників відповідають закордонним абсолютно», — вважає експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІФА-тести українського виробництва порівняли з американськими Abbott: опубліковані успішні результати

Відповідальність за ігнорування українського виробника державою, за словами Найди, лежить на чиновниках, які діють проти інтересів українців

«Міжнародні структури займаються через нас лобізмом і витрачають на це величезні гроші! Через своїх представників в Україні вони мають величезні преференції – вони підкуповують українських чиновників, які діють проти інтересів українців. А потім КМУ звітує, що у нас низькі показники по тестах? Це таке управління державне?», — зауважив він.

Нагадаємо, у Верховній Раді впевнені, що виробники українських товарів, які використовуються для боротьби з пандемією (маски, антисептики, тест-системи на коронавірус), потребують підтримки. Крім безсумнівної вигоди для бюджету держави, така ініціатива допоможе підтримати українських виробників в умовах економічної коронакризи.

«Це боротьба з пандемією, і боротися з нею повинен наш національний виробник. Ми повинні захищати своє — українське. Тим більше, коли мова йде про те, що у нас в Україні ці виробництва налагоджені», — вважає народний депутат Михайло Бондар.

Джерело: УНН