763655_w_300

На судовому засіданні в Сімферополі журналіст Микола Семена заявив, що будь-який журналіст має право висловлювати свою думку з приводу статусу Криму. А також має право брати участь у світовій дискусії про цей статус, яка зараз ведеться у світовій спільноті.

Про це Семена розповів у коментарі Крим.Реалії.

На засіданні суду основну увагу приділяли встановленню авторства матеріалу, який фігурує в обвинуваченні. Сам журналіст на першому допиті 19 квітня 2016 року визнав авторство, і це є доведеним фактом.

“Більше значення, на мій погляд, буде мати подальший хід розгляду справи, коли ми будемо говорити про те, що сама ця стаття не має складу злочину. Саме цьому аспекту приділяли мало уваги під час слідства. Журналісти в даному випадку просто використовували своє право на публікацію думки. Використовували своє право на свободу слова і правомірно брали участь у світовій дискусії щодо статусу Криму. Я говорив сьогодні у своєму запереченні обвинуваченню про те, що три роки статус Криму є, як мінімум, спірним. Його обговорюють у світовому масштабі, і будь-який журналіст чи засіб масової інформації мали право брати участь у цій дискусії і висловлювати свою думку вільно, відповідно до конституцій України та Російської Федерації. У цьому немає ніякого злочину”, – підкреслив Микола Семена.

Судове засідання було відкритим. На ньому були присутні представники засобів масової інформації, вони проводили аудіозапис судового засідання. Водночас суд відмовив адвокату Миколи Семени в можливості провести аудіо і відеозапис засідання.

7 грудня слідчий висунув журналістові Миколі Семені звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині “Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації”. Кримінальна справа, складена слідчими, складається з шести томів. На допиті ФСБ Микола Семена заявив, що у своїх матеріалах реалізовував право на “свободу висловлення поглядів”.

Захист Миколи Семени, Міжнародна та Європейська Федерації журналістів, а також офіс представника ОБСЄ з питань свободи слова закликали ФСБ Росії випустити журналіста з Криму на лікування, позитивної відповіді поки що домогтися не вдалося.

Близькі в’язнів Кремля закликали до нових санкцій.