Наголос

акцентуй на головному!

Київ і Варшава закликали президента США зупинити «Північний потік-2»

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та його польський колега Збігнєв Рау закликали президента США Джо Байдена не допустити завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2», повідомляє Deutsche Welle.

З таким закликом до американського лідера вони звернулися у спільній статті, опублікованій у понеділок, 22 лютого, у виданні Politico.

«Закликаємо президента США Джо Байдена використати всі наявні в його розпорядженні засоби, щоб не допустити завершення проєкту», – йдеться у статті.

Глави МЗС двох країн зазначили, що в цьому питанні США продовжують відігравати критично важливу роль. «Необхідно спростувати твердження, що «Північний потік-2» став «надто великим, щоб зазнати невдачі», і що його просто треба завершити. Якщо проєкт буде успішним, Росія може спробувати переконати українську громадськість у тому, що Захід не піклується про власні принципи і, зрештою, про безпеку і процвітання України», – вважають міністри.

Щодо позиції Німеччини у питанні добудови газопроводу, то глави МЗС України і Польщі зазначили, що ФРН є «нашим близьким союзником і партнером», але у цьому проєкті йдеться не про енергетичну безпеку цієї держави. У статті наголошується, що Київ високо цінує зусилля Берліна з установлення миру на Донбасі та його життєво важливу підтримку реформ в Україні.

«Ми поважаємо право Німеччини висловлювати свою точку зору. Але також твердо переконані в тому, що такі проєкти не можна розглядати вузько через призму двосторонніх відносин. Натомість необхідно підходити до них із ширшої перспективи інтересів і безпеки Європи загалом», – заявили міністри.

Підготував Андрій Задубінний

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *