КИЇВ. 28 листопада. УНН. Відносини між Україною і Туреччиною зараз знаходяться «на висоті», що добре не тільки для двостороннього співробітництва, а й для регіону у цілому. Про це заявив у п’ятницю міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю турецькому агентству Anadolu, передає УНН.

«Ми задоволені рівнем взаєморозуміння між нашими країнами, між нашими лідерами, а також об’ємом проектів, у яких беруть участь обидві наші країни… На мій погляд, ви знаєте, хороші відносини між Україною і Туреччиною — це добре не тільки для нашої двосторонньої співпраці, а й для регіону у цілому», — сказав Кулеба.

Він зазначив, що Україна «буде продовжувати інвестувати у ці відносини і рада бачити, що Туреччина поділяє той же намір».

Український дипломат заявив також, що Україна прекрасно співпрацює із Туреччиною у проектах Akinci — безпілотних бойових літальних апаратів.

«Це проект, у якому між Україною і Туреччиною буквально штампуються довірчі і виробничі механізми. Якщо ми доб’ємося успіху у проекті Akinci, і ми, здається, досягаємо успіху, це означає, що ми зможемо перейти до більш амбітних проектів або проектів більшого масштабу, які нададуть більший вплив на світові ринки», — сказав він.

Міністр додав, що проект вантажного літака виробництва ДП «Антонов» також стоїть на порядку денному двосторонньої кооперації.

«У світі є великий попит на вантажні літаки. І є країни, які зацікавлені у співпраці з «Антоновим» у розвитку спільних проектів. Ми тримаємо це на столі, і ми будемо обговорювати цей проект або цю програму… Це більше ніж проект — із нашими турецькими колегами», — додав він.

Нагадаємо, командувачі ВПС України та Туреччини провели переговори щодо експлуатації Bayraktar TB2 і обміну досвідом.

Також раніше стало відомо, що Україна випробувала турецькі ударні безпілотники Bayraktar.

Як повідомляв УНН, напередодні українське МЗС повідомило, що Україна запросила Туреччину приєднатися до флешмобу з нагоди 75-річчя ЮНЕСКО, який ініціював Президент України Володимир Зеленський, на що отримала позитивну відповідь.

Також у жовтні Зеленський привітав Ердогана з 97-ю річницею заснування Туреччини.

Джерело: УНН