КИЇВ. 28 вересня. УНН. Конституційний Суд України 29 вересня розгляне справу щодо конституційності умов обігу земель сільськогосподарського призначення. Про це УНН повідомили у пресслужбі КСУ.

«29 вересня о 10:00 Велика палата КСУ на відкритій частині пленарного засідання у формі усного провадження розгляне справу за конституційними поданнями 48 народних депутатів України щодо конституційності ЗУ № 552-ІХ (про ринок землі — ред.), окремих положень Земельного кодексу України зі змінами, внесеними вказаним законом, та 53 народних депутатів України щодо конституційності ЗУ № 552-ІХ», — йдеться у повідомленні.

У КСУ вказали, що автори клопотань стверджують, що ухвалення Верховною Радою закону про ринок землі відбулося з порушенням конституційної процедури розгляду та ухвалення, а його положення суперечать приписам Конституції України.

«Народні депутати України наголошують, що лише український народ наділений правом приймати рішення про розпорядження таким об’єктом права власності, як земля, через всеукраїнський референдум», — додали у КСУ.

Нагадаємо, Президент Зеленський підписав закон про ринок землі у квітні.

Джерело: УНН