КИЇВ. 22 вересня. УНН. Велика палата Конституційного Суду України розпочала судове засідання щодо розгляду справи за конституційним поданням 142 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення окремого положення абзацу четвертого преамбули Конституції України, а саме офіційного тлумачення “гідних умов життя людини”, передає кореспондент УНН.

“Засідання щодо даного розгляду оголошую відкритим”, — зазначив суддя.

Нагадаємо, у травні до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 142 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень абзацу четвертого преамбули Конституції України, а саме слів “гідних умов її життя”. 

Тоді у КСУ зазначали, що у поданні було вказано, що положення про гідні умови життя людини, як одне із засадничих у преамбулі Конституції України, Конституційним судом не розглядалися, що своєю чергою зумовлює практичну необхідність цього конституційного подання. Питання про те, які умови життя людини слід вважати гідними та що є показником гідних умов життя у системному їх зв’язку із положеннями частини другої статті 3, частини четвертої статті 13, частини п’ятої статті 17 видаються вкрай важливими, з огляду на те, що державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії можуть бути визначені не лише законами України, а й іншими нормативно-правовими актами.

Джерело: УНН