КИЇВ. 28 лютого. УНН. Російська сторона не володіє необхідними технологіями, щоб завершити будівництво проекту газогону «Північний потік-2». Про це в інтерв’ю німецькому виданню Die Zeit розповів голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, передає УНН.

Так, коментуючі запроваджені нещодавно американські санкції щодо «Північного потоку-2», Коболєв зазначив, що «ці санкції є надзвичайно корисними для енергетичної безпеки Європи та України».

«Ці санкції зупинять «Північний потік-2″. Російська сторона не володіє необхідними технологіями, щоб завершити проект», — підкреслив він.

На прохання журналіста прокоментувати заяви російської сторони, яка запевняє у здатності закінчити «Північний потік-2», лише з деякою затримкою, голова правління Нафтогазу нагадав про те, що Росія славиться поширенням фейків.

«Як журналісти, ви маєте бути в курсі, яка величезна кількість дезінформації використовується, і Росія в цьому лідер. За кілька днів до запровадження санкцій німці та росіяни намагалися переконати американців, що санкції не матимуть ніякого ефекту на «Північний потік-2″. Вони свідомо брехали», — додав він.

Нагадаємо, в кінці 2019 року президент США Дональд Трамп підписав закон про оборонний бюджет країни, в який було включено положення про санкції щодо “Північного потоку-2”, в тому числі проти компаній, які погодилися взяти участь в даному проекті.

Нові санкції проти проекту газопроводу “Північний потік-2” з боку США можуть бути введені вже в лютому-березні 2020 року.
Коментуючи введення санкцій, міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що “Північний потік-2” є максимально “прозорим”, «передбачуваним» і «вигідним» проектом як для РФ, так і для європейських споживачів, тому газопровід буде добудований, незважаючи на “безпрецедентний” опір.

Джерело: УНН