22da270080d9d2a848e82bb297331421

Сьогодні в НЕК «Укренерго» урочисто включили під навантаження захід повітряної лінії електропередачі напругою 750 кВ ХАЕС – РАЕС на Підстанцію «Київська».

Міністр Ігор Насалик взяв участь в урочистостях з нагоди завершення будівництва та включення під навантаження об’єкта загальнодержавного значення – заходу повітряної лінії електропередачі напругою 750 кВ ХАЕС – РАЕС на ПС 750 кВ «Київська». Введення в дію цього об’єкта забезпечить видачу потужності Хмельницької АЕС та надійне енергопостачання міста Києва та центральних регіонів України.

Захід відбувся за участю Першого віце-прем’єр-міністра Володимира Кістіона, т.в.о. генерального директора НЕК «Укренерго» Всеволода Ковальчука, представників Київської та Житомирської ОДА, Київської міськдержадміністрації, інвесторів проекту – ЄБРР та ЄІБ, а також енергетичних та підрядних будівельно-монтажних організацій.

На початку події Всеволод Ковальчук виступив з презентацією проекту будівництва (http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/doccatalog/document?id=245144359), зазначивши, що це найбільш масштабний електроенергетичний проект із розбудови магістральних мереж за часів незалежності України.

Під час свого виступу Ігор Насалик наголосив: «Впровадження проекту будівництва Повітряної лінії «Рівненська АЕС – Підстанція «Київська», є надзвичайно важливим для нашої країни. Це дасть можливість повного використання встановленої потужності Рівненської та Хмельницької атомних електростанцій, дозволить здійснювати транзит надлишкової потужності з Західного регіону, де розташовані обидві АЕС, до Центрального регіону». За словами Міністра, це дозволить збільшити частку атомної генерації в енергетичному балансі країни.

«Проект дав можливість вирішити питання цінової політики, розвантаження блоків, а також надійності електропостачання до Києва та Київської області», – пояснив переваги нового проекту Міністр.

Також Ігор Насалик подякував інвесторам проекту вартістю 300 мільйонів євро, а також органам місцевого самоврядування, завдяки яким цього року було вирішено низку питань щодо виділення землі для будівництва повітряної лінії.

За словами Всеволода Ковальчука, додаткова потужність в 1 млн кВт для Києва та області гарантує їх надійне енергопостачання. «Західна і Північна частини столиці та Києво-Святошинський район отримають додатковий ресурс енергії для сталого соціально-економічного розвитку, зменшиться споживання газу та вугілля тепловими електростанціями», – наголосив т.в.о. гендиректора НЕК «Укренерго» В. Ковальчук.

Своєю чергою провідний банкір департаменту електроенергетики ЄБРР Ольга Єрьоміна, яка взяла участь у заході, подякувала усім, хто долучився до реалізації надважливого будівництва не лише для компанії «Укренерго», а всієї енергетичної галузі країни. «Цей проект не лише покращує стан високовольтної мережі України, а й взагалі позитивно впливатиме на економіку держави. Адже пуск повітряної лінії дозволить зменшити залежність від імпортного палива, підвищити стабільність Об’єднаної енергосистеми України та успішно пройти осінньо-зимовий максимум навантажень завдяки потужностям Рівненської та Хмельницької АЕС», – зазначила представниця ЄБРР.