Понад пів сотні дітей, народжених від українських сурогатних матерів, чекають своїх іноземних батьків в одному із приватних готелів під Києвом. Про це пише Перший Блогпост. Вони народилися в період карантину і через закриті кордони не можуть потрапити до своїх нових домівок. За інформацією українського омбудсмена Людмили Денісової, в українських репродуктивних центрах таких дітей нині знаходиться понад сотня, а до кінця карантину може сягнути навіть тисячі.

На сполох забили працівники однієї з клінік репродуктивної медицини. Саме вони виклали в мережу відео з немовлятами. Найменшому з малюків два тижні, найстаршим – до 2-х місяців. За словами педіатра Тетяни Лісовської, працівники клініки ставляться до кожної дитини індивідуально. Протягом дня діти знаходяться в одному приміщенні, а вночі – в окремих кімнатах із доглядальницями. Харчування, купання та гімнастика у немовлят за графіком. Показати їх майбутнім батькам та поспілкуватися з ними персонал може хіба що через відеозв’язок.

Дещо краще почуваються півтора десятка батьків-іноземців, які потрапили в Україну ще до початку карантину. Очікувано, що у майбутніх усиновлювачів виникає дуже багато запитань з приводу їхніх подальших дій. Особливо з огляду на те, що нині готель, де розміщені діти, зачинений на карантин. Усі гості, персонал та медсестри перебувають тут цілодобово, їм заборонено покидати територію.

Загалом серед майбутніх батьків – громадяни США, Італії, Іспанії, Великої Британії, Китаю, Франції та Німеччини. Всі вони сподіваються на якнайшвидше закінчення карантину, адже поки кордони залишаються закритими, забрати дітей вони не зможуть. За словами адвоката клініки репродуктивної медицини Дениса Германа, процедура отримання відповідної ноти від посольства є дуже тривалою і бюрократичною. Нині ситуація ускладнилася через карантин. Іноземці, які звертаються до Міністерства закордонних справ, отримують відмову на в’їзд в Україну.

Ситуація з немовлятами привернула увагу й відповідних органів. Нещодавно місце перебування дітей перевірили представники ювенальної поліції, служби у справах дітей та уповноваженої з прав людини. За матеріалами перевірки буде з’ясовано, чи не порушуються їхні права у цій ситуації та як вирішити проблему найближчим часом без порушень українського та міжнародного законодавства. Адже у свідоцтвах про народження вказано, що всі діти вже є громадянами інших держав.