КИЇВ. 12 березня. УНН. На час карантину, введеного з 12 березня на три тижні для протидії коронавірусу, банківська система працюватиме у звичайному режимі, а Національний банк готовий забезпечити підтримку ліквідності банківської системи і заспокоїти валютний ринок, а також знезаражувати гривневі банкноти. Про це йдеться у заяві Нацбанку України, передає УНН.

«На час карантину банківська система працюватиме у звичайному режимі. Банки на сьогодні є достатньо стійкими, високоліквідними та капіталізованими і продовжують безперебійно обслуговувати клієнтів», — відзначили у регуляторі.

«Національний банк готовий забезпечити підтримку ліквідності банківської системи», — повідомили у НБУ. Водночас у регуляторі наголосили, що нині банківська система має історично високі рівні ліквідності. «Однак за необхідності банки в будь-який момент можуть отримати підтримку завдяки постійним інструментам рефінансування», — додали у відомстві.

«Національний банк готовий заспокоїти валютний ринок, за потреби і далі, проводячи валютні інтервенції для згладжування курсових коливань, як робив це минулого тижня і щодня цього тижня. Сьогодні ми маємо достатній запас міцності: міжнародні резерви України перевищують 26 млрд дол. США», — підкреслили у НБУ.

Національний банк також вказав, що готовий зробити «все необхідне для забезпечення безперебійного касового обслуговування та поповнення банкоматів на випадок підвищеного попиту на готівку з боку населення».

«Національний банк готовий знезаражувати гривневі банкноти у сховищі», — додали у регуляторі.

«Загалом ми радимо всім громадянам дотримуватися рекомендацій Міністерства охорони здоров’я та якомога рідше відвідувати громадські місця, зокрема і відділення банків. Користуйтеся послугами дистанційного банкінгу та будьте здоровими!» — підсумували у НБУ.

Як повідомляв УНН, з 12 березня в Україні запроваджується карантин для протидії коронавірусу.

Нагадаємо, попри карантин Укрпошта продовжує працювати у звичайному режимі.

Джерело: УНН