КИЇВ. 3 червня. УНН. Директор Харківського обласного лабораторного центру МОЗ Любов Махота заявила, що в області вводяться дослідження на коронавірус методом ІФА, передає УНН з посиланням на «Суспільне».

За словами Махоти, таких ІФА- тестів «набагато більше можна провести в добу, ніж методом ПЛР».

«Тому я не хвилююся. Думаю, що буде все у нас добре, в нашій області, і пом’якшення (карантину — ред) буде нас стосуватися», — сказала вона.

Чиновниця заявила, що устаткування, яке дає можливість проводити ІФА- тестування, є не тільки в лабцентрі.

«Що позитивного — методом ІФА можуть працювати багато лікувальних установ, в яких є лабораторії, які оснащені обладнанням для імуноферментного аналізу», — сказала Махота, додавши, що станом на вчора вже проведено методом ІФА 115 досліджень в цілому.

У Харківській області всього підтвердили 1131 випадок коронавірусу, 48 осіб померли.

Нагадаємо, що в Україні почали проводити тестування методом імуноферментного аналізу (ІФА) на антитіла до коронавірус. При проведенні ІФА-тестування перевіряють наявність антитіл. Тест може показати, чи перехворіла людина коронавірусом, а також може показати, чи хвора людина зараз.

Як писав УНН, Україна стала п’ятою країною в світі, яка розробила власні ІФА-тести. Розробка належить вітчизняній компанії НПК «Діапроф-Мед». А нещодавно компанія представила нові ІФА-тести на COVID-19 третього покоління.

Джерело: УНН