82407

У Варшаві наголошують, що не варто очікувати на “втому” Європи від “української теми”

Варшава ніколи не погодиться на агресію Росії проти України і наполягатиме на продовженні санкцій проти Росії, яка має всі важелі у руках для деескалації конфлікту. Про це заявив глави МЗС Польщі Вітольд Ващиковський у статті польському виданню Rzeczpospolita напередодні візиту до України, передає “Укрінформ”.

“Ми (поляки) завжди прагнули, щоб українці жили у демократичній, стабільній і безпечній державі. Тому, ми ніколи не погодимося на агресивні дії (Росії) щодо суверенної і незалежної України. Ми рішуче засуджуємо російську політику економічного і військового тиску на нашого сусіда”, – заявив Ващиковський.

Крім того, він зазначив, що гальмування проєвропейського ветору розвитку України може мати негативні наслідки. За його словами, понад два роки незаконної анексії Росією Криму і розв’язаного Москвою збройного конфлікту на Донбасі показує, що “гальмування силою проєвропейського вибору українців не приносить інших ефектів, окрім порушення прав людини, смерті і руйнувань”.

Водночас, у Польщі переконані, що врегулювання збройного конфлікту на Донбасі і повне відновлення територіальної цілісності України має відбуватися шляхом імплементації Мінських домовленостей та політичних рішень.

Ващиковський наголосив: помиляється той, хто вважає, що в окремих європейських столицях втомляться від української теми, а також той, хто вірить, що агресивна політика доконаних фактів і порушення міжнародного права принесе свої результати. “Саме таке мислення є причиною збереження санкцій проти Росії, яка, як сторона, що відповідає за виникнення конфлікту, має також можливості для його деескалації”, – наголошує глава польської дипломатії.

Нагадаємо, раніше Польща рішучо виступила за збереження санкцій проти РФ до повного виконання Мінських угод.