Наголос

акцентуй на головному!

Глава міноборони Німеччини: Росія може використати пандемію для впливу

Міністерка оборони Німеччини Аннеґрет Крамп-Карренбауер заявила, що Російська Федерація і Китай мають намір отримати політичну вигоду з пандемії коронавірусу.

Про це вона розповіла в інтерв’ю Deutsche Welle.

«Нам відомо, що в Росії, зокрема в силових структурах, обговорюється, що через коронавірус багато держав на Заході будуть зайняті наслідками нинішньої кризи і завданим економічним збитком, і це дасть більше простору для російського впливу на міжнародній арені», – зазначила Аннеґрет Крамп-Карренбауер.

На її думку, було би «наївно» вважати, що Росія і Китай не захочуть «використовувати ситуацію навколо COVID-19 у власних інтересах». Вона назвала Китай «суперечливим викликом» для Євросоюзу і НАТО.

«З одного боку, важливий економічний партнер, велика країна, без якої не вирішити глобальні питання людства на кшталт зміни клімату. Однак це ще і країна, яка прагне впливати, вдаючись до методів, про які ми можемо сказати, що вони не узгоджуються ні з мультилатералізмом, ні з порядком, заснованим на дотриманні правил», – констатувала німецька міністерка.

Вона зазначила, що поки це не відображалося на доктрині НАТО, але країнам Альянсу та Євросоюзу доведеться знайти відповідь на цей стратегічний виклик.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *