Наголос

акцентуй на головному!

Французький посол застеріг ліванських лідерів від “колективного самогубства”

Міністр закордонних справ Франції пригрозив посилити тиск на ліванських політиків, яких він звинуватив у «колективному самогубстві», не зумівши вивести країну з економічної кризи, про це повідомили у Reuters.

Сьогодні, під час візиту до Бейруту Жан-Ів Ле Дріан заявив журналістам, що Франція, яка направляла зусилля з надання іноземної допомоги Лівану, повинна була діяти перед лицем політичного глухого кута, який за кілька місяців зайшов у тупик переговорів уряду.

За його словами, якщо це буде продовжуватися, будуть прийняті суворі каральні заходи на рівні Франції і, можливо, Європейського союзу, щодо ліванських чиновників, які блокують прогрес. Він не відповів на питання про те, хто і коли постраждає.

«Я можу вам сказати, що для нас випробувальний період відповідальності закінчився. Тому ми вирішили посилити тиск», – сказав Ле Дріан. «Ми почали вводити обмежувальні заходи. Ті, кого переслідують, знатимуть».

Франція, та колишній колоніальний правитель Лівану, розчарувалися після невдалих спроб згуртувати ворогуючих лідерів країни, щоб узгодити новий кабінет або почати реформи, щоб отримати гостро необхідну іноземну допомогу.

Валюта впала з 2019 року, банківський сектор паралізований, і велика частина населення зараз на межі повної бідності.

Минулого місяця Париж заявив, що вживає заходів щодо обмеження в’їзду для деяких ліванських чиновників через блокування зусиль з подолання безпрецедентної кризи, яка корениться в десятиліттях корупції і заборгованості.

Не було офіційного оголошення про те, які кроки і проти кого зробила Франція, і їх потенційні наслідки залишаються неясними, оскільки декілька ліванських політиків мають подвійне громадянство.

Поїздка Ле Дріана включала зустрічі з активістами, а також відвідування шкіл та порту Бейрута, де в серпні минулого року стався потужний вибух, що забрав життя 200 людей. Тимчасовий уряд тоді подав у відставку через руйнівний вибуху.

Протистояння з приводу складу кабінету міністрів між президентом Мішелем Ауном і триразовим прем’єр-міністром Саадом аль-Харірі, якого в жовтні було доручено сформувати уряд, з тих пір посилилося.

Ле Дріан сказав Ауну, Харірі і давньому спікеру парламенту Набіх Беррі на зустрічах в середу, про його перебування задля підтримки ліванськогонароду, і що криза повинна припинитися.

«Я тут, щоб уникнути цього колективного самогубства, спровокованого деякими», – сказав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *