КИЇВ. 25 травня. УНН. Фонд гарантування вкладів підписав перші договори для представництва інтересів Фонду та неплатоспроможних банків у судових процесах у закордонних та українській юрисдикціях, щоб відшкодувати збитки, заподіяні банкам та їхнім кредиторам. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу ФГВФО.

“Фонд гарантування вкладів підписав перші договори щодо представництва інтересів Фонду та неплатоспроможних банків у судових процесах (кримінальних, цивільних, господарських) про відшкодування збитків, заподіяних таким банкам та їхнім кредиторам пов’язаними з банками особами (власниками, керівниками та/або іншими особами, визначеними частиною першою статті 52 Закону України “Про банки і банківську діяльність”) у закордонних юрисдикціях та за необхідності у юрисдикції України”, – йдеться у повідомленні.

Вказано, що підписання договорів стало успішним завершенням відкритих конкурсів, оголошених Фондом в середині листопада 2019 року щодо повернення активів ПАТ “Дельта Банк” та ПАТ “Банк “Фінанси та Кредит”, виведених за кордон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Венедіктова прокоментувала справу ПриватБанку.

Зокрема, 2 квітня 2020 року підписано договір з компанією GATELEY Plc щодо закупівлі послуг з представництва інтересів Фонду та/або АТ “Банк “Фінанси та Кредит”, а 10 квітня 2020 року був підписаний договір з компанією DWF Law щодо закупівлі послуг з представництва інтересів Фонду та/або АТ “Дельта Банк”. Партнером Gateley PLC є аудиторська компанія Grant Thornton UK LLP, а головним партнером DWF Law у цьому проекті виступатиме детективна агенція Kroll Assocíates U.K. Limited.

“Завданням цих двох компаній Grant Thornton UK LLP та Kroll Assocíates U.K.Limited і буде вжиття всіх необхідних заходів, спрямованих на розшук та ідентифікацію активів, виведених за кордон власниками цих двох неплатоспроможних банків, а також встановлення їхніх активів, на які можна буде звертати стягнення (попередньо накладати всесвітній арешт) під час судових процесів за кордоном”, – повідомили у пресслужбі.

Вказано, що Фонд гарантування розраховує, що інтерес провідних юридичних компаній до нових конкурсів за напрямком пошуку активів та стягнення шкоди посилюватиметься, і в результаті – вкладники та кредитори неплатоспроможних банків отримають реальну можливість на компенсацію втрачених ними активів через дії пов’язаних осіб таких банків.

Нагадаємо, вклади фізичних осіб у банках-учасниках Фонду гарантування вкладів станом на 1 травня склали 524, 33 млрд грн, що на понад 4 млрд грн більше, ніж показник станом на 1 квітня цього року.

Джерело: УНН