КИЇВ. 17 червня. УНН. Скоро у додатку «Дія» з’явиться нова можливість, яка дозволить поділитися цифровою копією, для цього буде потрібна тільки «Дія 2.0» або e-mail. Про це написав у Facebook очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров, передає УНН.

«Ми знайшли ще один спосіб, як установи та компанії прийматимуть Дію, а ви — користуватиметеся цифровими документами. Скоро запускаємо їх шерінг з Дії — можливість поділитися цифровою копією. Нарешті ви не повернетеся додому по паспорт, якщо на пошті відмовилися прийняти електронний», — написав він.

Так, за словами Федорова, ксерокопії залишаться в минулому.

«Під час отримання посилок або переказів у банку, вартість яких більше 5 000 грн, уже не треба підписувати паперові копії. Представнику офіційної організації потрібна тільки Дія 2.0 або e-mail, щоб отримати копію. Щодо механізму та захисту. Менеджер установи в разі запиту документа відсканує штрих-код у застосунку. Ви отримаєте повідомлення про запит банком/відділенням своєї копії паспорта. Достатньо підтвердити та вибрати спосіб передачі: через Дію або на мейл», — додав він.

Федоров наголошує, що цифровою копією не зможе скористатися зловмисник або третя сторона.

«Вкладений документ — підписаний цифровим підписом Дії та зашифрований. Ми вкажемо призначення копії та для кого видана. Дані передає сама людина. Дія їх не зберігає, а тільки запитує і доставляє до банку або іншої установи. Реєстр, де зберігаються дані, залишить цифровий слід операції», — підсумовує міністр.

Він наголошує, що це абсолютно нова логіка бізнес-процесу, розроблена інхауз-командою Diia Company.

«Зараз відпрацьовуємо технологію з НБУ та партнерами. Найближчі плани — зробити її доступною в торговельних установах та розробити дистанційний сервіс шерінгу», — акцентував увагу Федоров.

Нагадаємо, за чотири з половиною місяці роботи мобільного додатку “Дія” з’явилося 6 електронних документів та 3,6 млн користувачів.

Джерело: УНН