КИЇВ. 11 березня. УНН. Естонія вже увійшла в фазу нової економічної кризи і питання тепер полягає в тому, в якій мірі вдасться звести до мінімуму її наслідки і можливість пережити кризу. Про це заявив міністр фінансів Естонії Мартін Хельме, передає УНН із посиланням на ERR.

«Цифри показують, що такого різкого падіння не було з 2008 року. І це буде мати наслідки в реальному житті. Баланси підприємств різко скоротяться, а банки почнуть відкликати кредити або вимагати додаткове забезпечення. Підприємства, які фінансують себе випуском облігацій, більше не зможуть цього робити», — сказав Хельме у вівторок, коментуючи наслідки епідемії коронавірусу і цінової війни на нафтовому ринку для економіки.

За словами міністра фінансів, економічна криза вже настала, і питання тепер у тому, як звести до мінімуму її наслідки і знайти можливості отримати від неї якусь користь. Однак планування наперед практично неможливе через непередбачувано мінливу ​​ситуацію.

«Ми бачимо, що все сталося протягом двох місяців, в європейському контексті — протягом двох тижнів. Перший висновок — такої поганої «видимості», як зараз в економіці, у нас ніколи не було. Ми не маємо можливості прогнозувати, що буде через два тижні, через два місяці», — сказав Хельме.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ про наслідки поширення коронавірусу: криза позначиться на світовій економіці.

За його словами, західні країни зараз в значно складнішій ситуації, ніж під час кризи 2008 року.

«Як у світової, так і європейської економіки боргове навантаження вище, ніж десять років тому. Рівень безробіття вищий. Конкурентоспроможність гірша, ніж до кризи 2008 року. Говорили, що буде плавне падіння. Тепер замість цього бульбашка оглушливо лопнула», — пояснив міністр фінансів.

За словами Хельме, уряд не має наміру реагувати на кризу урізанням бюджетних витрат.

Як повідомлялося в УНН, ф’ючерси на нафту марки Brent з поставкою в травні в середу вранці зросли в ціні до 37,92 долара за барель, другий день поспіль після обвалу в понеділок.

Це сталося після обвалу цін на нафту в «чорний понеділок», 9 березня, найбільшого різкого падіння з 1991 року з початком війни в Перській затоці. 

Так, падіння цін на нафту відбулося після заяви Саудівської Аравії про плани значно наростити видобуток нафти і запропонувати клієнтам значну знижку. Відповідне рішення Саудівська Аравія прийняла після провалу переговорів ОПЕК з іншими видобувними країнами, перш за все з Росією.

Джерело: УНН