КИЇВ. 23 листопада. УНН. Українська влада не надає перевагу вітчизняним виробникам. Це стосується і закупівлі українських тест-систем на COVID-19, попри налагоджене виробництво та їхню високу якість. Серед суттєвих переваг підтримки місцевого виробника в умовах економічної коронакризи – нові робочі місця і наповнення бюджету. Про це УНН розповіла голова правління громадської асоціації «ФармРада» Олена Пруднікова.

«На превеликий жаль, українська влада не надає перевагу нашому українському виробникові. Тим паче — в умовах кронакризи. Тим паче — в умовах вже налагодженого виробництва тут, всередині. Тут вам і підтримка робочих місць, і податки», — розповіла вона.

Пруднікова вважає, що українські тести на COVID-19 повинні отримувати першочерговий пріоритет, поряд із такими самими за якістю, але дорожчими іноземними тест-системами. А купівля тестів у компаній, пов’язаних із Російською Федерацією експертка взагалі вважає неприпустимим.

«Треба у першу чергу купувати своє. І у нас ціна на ті ж тести набагато дешевша, аніж за кордоном. Треба підіймати свою економіку, а не економіку країни-агресора. І якість – ну, хто сказав, що за кордоном вона краща? Тому тільки підтримка національного показника – з точки зору здорового патріотизму, коли говоримо про РФ, і з точки зору нижчої ціни та не гіршої якості, коли говоримо про Захід», — зазначила вона.

Серед причин, чому Україна закуповує на мільярди гривень тест-системи на «ковід» в іноземних виробників, а часом навіть через компанії, пов’язані із РФ, Пруднікова називає корупцію.

«Припускаю, що має місце корупція – закуповують у тих там, з ким домовилися. Про що говорити, якщо навіть сама процедура допуску до реалізації тих тестів така складна і зарегульована, що й бажання займатися їх виробництвом на благо країни відпадає», — зауважила вона.

Нагадаємо, у профільному комітеті ВРУ вважають, що в умовах економічної і медичної коронакризи масове тестування населення України потрібно провести ІФА-тестами на антиген українського виробництва. 

У ЦГЗ МОЗ ці тест-системи науковців «Діапроф-Мед» вважають чутливішими за експрес-тести на антиген, які масово закуповуються Україною за кордоном.

Раніше УНН писав, що українські державні лікарні та лабораторії закуповують тести на коронавірус та інше медобладнання у компанії з російськими засновниками.

Джерело: УНН