komunalka_borgy

Через різке підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, громадян України стає складніше оплачувати комуналку. Експерти громадської організації «Громадський аудит», на основі даних Державної служби статистики, відзначають, що борги за ці послуги вже досягли майже 13 мільярдів гривень. При цьому в ряді регіонів жителі в змозі платити лише 50% від нарахованої суми.

Про це передають українські ділові агентства.

Експерти очікують, що справжня криза неплатежів буде в жовтні цього року, коли почнеться опалювальний сезон. Можливо, українська влада буде намагатися вирішити цю проблему не тільки за допомогою субсидій, а й залякуючи громадян колекторами, які будуть тиснути на українців з боргами.

Однак населенню необхідно знати базові юридичні механізми, які допоможуть уберегти житло від колекторів. По-перше, якщо ваш борг не перевищує 14 500 гривень, то виконавча служба не має право робити замах на житло. По-друге, в першу чергу виконавці повинні запропонувати боржникам розрахуватися коштами або рухомим майном і лише після того, як боржник відмовиться виселяти його з житла.