КИЇВ. 17 вересня. УНН. У новому звіті Організація економічного співробітництва і розвитку оновила свій прогноз глобального обсягу виробництва у цьому році, зазначивши, що хоча зниження все ще є «безпрецедентним у новітній історії», з червня прогноз трохи покращився, передає УНН із посиланням на CNN.

Так, згідно з прогнозами очікується, що світова економіка скоротиться на 4,5% у 2020 році, а потім зросте на 5% у 2021 році. Раніше ОЕСР заявляла, що, на її думку, світова економіка скоротиться на 6% у цьому році і зросте на 5,2% у наступному.

Але агентство попередило, що основний показник приховує серйозні розбіжності глобальних економік. У той час як ОЕСР значно підвищила свої прогнози на 2020 рік для США і КНР і трохи поліпшила перспективи для Європи, організація знизила свої очікування щодо країн, що розвиваються, таких як Мексика, Аргентина, Індія, Південна Африка, Індонезія і Саудівська Аравія.

КНР — єдина країна G-20, обсяг виробництва якої, згідно з прогнозами, зросте у 2020 році, при цьому, її економіка зросте на 1,8% у порівнянні зі скороченням на 3,8% у США і зниженням на 7,9% серед 19 країн, що використовують євро.

Тим часом, за даними ОЕСР, у цьому році економіка ПАР може скоротитися на 11,5%. Економіка Мексики та Індії знаходиться на шляху до скорочення на 10,2%. Це гірше прогнозів для розвинених країн, за винятком економіки Італії, яка на тлі серйозного спалаху коронавірусу скоротиться на 10,5%.

ОЕСР попередила, що її перспективи далеко не остаточні, і багато що залежить від динаміки зараження COVID-19 і постійної підтримки з боку політиків. Економісти додали, що відновлення світової економіки «у літні місяці дещо втратило імпульс» після початкового сплеску активності.

Як повідомляв УНН, Національний банк України очікує зростання у 2021-2022 роках світової економіки, яке, однак, не компенсує втрати поточного року.

Джерело: УНН