КИЇВ. 10 червня. УНН. Бізнес-парк нового покоління «Екополіс ХТЗ», що входить до групи DCH Олександра Ярославського, сприятиме комерційному використанню розробок і технологій Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут». Про це йдеться в Меморандумі, підписаному керуючою компанією бізнес-парку «Екополіс ХТЗ» і ХАІ, передає УНН.

Серед цілей Меморандуму — розробка, проектування і виробництво авіаційної, ракетно-космічної і супутникової техніки. Крім цього, бізнес-парк «Екополіс ХТЗ» допомагатиме шукати бізнес-партнерів для ХАІ в сфері розробок для проектування і модернізації газотурбінних установок, систем управління і радіоелектронного обладнання.

Відзначається, що згідно з укладеним Меморандумом розробки, адаптацію і подальше індустріальне впровадження фахівці і вчені з ХАІ можуть проводити на базі технопарку «Екополіс ХТЗ».

Раніше бізнес-парк «Екополіс ХТЗ» підписав аналогічні меморандуми про спільний пошук партнерів з іншими основними науково-технологічними центрами Харкова: Харківським університетським консорціумом провідних вузів міста, Національним науковим центром «Харківський фізико-технічний інститут», Національним науковим центром «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського».

Науково-дослідні центри Харкова спільно з бізнес-парком «Екополіс ХТЗ» націлені на пошук комерційних партнерів для розробок в науково-технологічній сфері та сфері прикладних технологій для подальшої спільної реалізації цих проектів. Меморандуми закладають базу для розвитку співробітництва між бізнесом і наукою в рамках діяльності харківського технопарку Ярославського, який стане центром розвитку наукомістких виробництв, а також дослідницької і R&D-діяльності для впровадження інноваційних технологій і рішень.

Багатогалузевий бізнес-парк нового покоління «Екополіс ХТЗ» — довгостроковий інвестиційний проект групи DCH Олександра Ярославського на основі площ Харківського тракторного заводу (ХТЗ). У Харкові буде створена інноваційна ділова, дослідницька і виробнича екосистема світового рівня. Плановий обсяг інвестицій в розмірі 1 млрд дол. створить в Україні не менше 10 тис. сучасних робочих місць завдяки розвитку індустріального парку, IT-кластеру, медичного центру, логістичного та торгового комплексів, агротехнологічного кластера, а також дослідного (R&D) та освітнього центрів. Відповідно до заяв представників міськради, «Екополіс ХТЗ» є якірним проектом стратегії Харкова на найближче десятиліття.

Джерело: УНН