26_main

Пенсіонерам, які залишили роботу в цьому році, краще оформляти субсидії після 1 жовтня у зв’язку зі змінами до Постанови № 848 «Про спрощення надання населенню субсидій», які набувають чинності з наступного місяця.

Відповідно до нових вимог, зазначає заступник начальника департаменту соціального захисту населення Ірина Лагіренко, вони мають право задекларувати свій пенсійний дохід за останній місяць та отримати субсидії, не беручи до уваги попередні надходження по зарплаті.

Також, у зв’язку зі змінами, для громадяни, що отримують соціальні виплати та путівки, вартість останніх не враховуватимуть для розрахунку субсидій. Окрім того, не всім сумчанам доведеться повторно подавати пакети документів щодо нарахувань. Так, за словами Ірини Лагіренко, тим, хто отримував субсидії раніше, соцзахист подовжуватиме їх автоматично. Проте, якщо у кого змінився склад сім’ї, було зроблено покупки більше ніж на 50 тис грн. або хто отримує субсидії на скраплений газ треба все ж таки буде надіслати відповідні довідки, звернувшись, як до департаменту, так і за місцем проживання: в р-ні Хіммістечка (вул. Охтирська, 11), Курському (вул. Р. Атаманюка), 9-10 мікрорайони (вул. Інтернаціоналістів, 21).

Виплати для кожної родини розраховуватимуть в індивідуальному порядку, тому і відсоток пільги різний, в залежності від доходів. Треба зважати сім’ям і на оплату комунальних послуг, наголошує Ірина Лагіренко, бо вже 4 тис. сумчанам припинено надання субсидій у зв’язку з заборгованістю по комуналці.