48_main

В АМКУ вважають, що першим кроком для формування повноцінного українського ринку вугілля може стати запровадження механізмів біржової торгівлі

Ціна на вугілля має бути ринковою та однаковою як для українських шахт, так і для імпорту. Про це завила перший заступник голови Антимонопольного комітету України Марія Ніжнік під час робочої зустрічі в АМКУ на тему «Шляхи вирішення проблемних питань, що стримують формування конкурентних відносин на ринках електроенергії».

«Сьогодні ціни на вугілля в Україні не існує. Вона має бути ринковою. І вона не може бути різною для державних шахт чи для приватних шахт, для українських виробників чи для трейдерів», – заявила вона.

Через це у визначенні ціни Україна змушена орієнтуватися на європейські індикатори. «Прив’язка до Роттердама, чи до будь-якої іншої європейської біржі є вимушеним кроком», – пояснила Ніжнік впровадження формульного принципу визначення вартості вугільної складової в розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ). 

Представниця АМКУ вважає, що першим кроком для формування повноцінного українського ринку вугілля може стати запровадження механізмів біржової торгівлі. 

«На нашу думку (АМКУ. – Ред.) ситуація може бути змінена шляхом запровадження біржової торгівлі вугіллям. Комітет ще чотири місяці тому зобов’язав одну з генеруючих компаній придбати вугілля на біржі. І це зобов’язання було виконано. Я сподіваюсь, що це перший крок до біржової торгівлі вугіллям в Україні», – підкреслила вона.

Як повідомлялося, постановою НКРЕКП №289 від 03.03.2016 затверджений «Порядок формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії», згідно якої ціна вугілля розраховується за принципом: «середньозважений за 12 місяців індекс API2 (порт Роттердам) + доставка і перевалка – дисконт на різницю в калорійності між імпортним і українським вугіллям».