Наголос

акцентуй на головному!

Через COVID-19 в Україні зменшилася кількість спостерігачів ОБСЄ

КИЇВ. 19 січня. УНН. Для боротьби з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19, в Україні було скорочено кількість членів Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі, але внаслідок розширення технічних можливостей нестача була компенсована. Про це під час пресконференції заявила голова ОБСЄ, міністерка закордонних справ Королівства Швеція Анн Лінде, інформує кореспондент УНН.

“Наразі через обмеження, пов’язані з поширенням хвороби COVID-19, було скорочено кількість моніторів (спостерігачів — ред.), залучених до діяльності місії на території України”, – заявила Лінде.

За її словами, ця нестача вже компенсована значною мірою представниками місії за рахунок розширення технічних можливостей і встановлення додаткових камер спостереження.

“Ми сподіваємося, що у такий спосіб можемо компенсувати цю нестачу, які існує наразі. Я збираюся підтримувати тісний зв’язок, як я вже казала, із головою Спеціальної моніторингової місії в Україні для того, щоб ретельно відстежувати поточний стан, і де на сьогодні буде більша потреба розміщувати як моніторів (спостерігачів — ред.), і які засоби технічної підтримки для цього будуть потрібні”, – додала голова ОБСЄ.

Відзначимо, що за словами Лінде СММ ОБСЄ на цей час відстежують події в Криму, посиливши свою присутність у Херсонській області.

“Це включає моніторинг діяльності, яка відбувається на пункті пропуску “Чонгар” і також на східному пункті пропуску “Каланчак”. Останнім часом СММ посилила свою присутність у Херсонському регіоні, щоб відстежувати події, які відбуваються в окупованому Криму”, – підсумувала Лінде.

Нагадаємо, завтра, 20 січня, в рамках візиту до України, голова ОБСЄ, міністерка закордонних справ Королівства Швеція Анн Лінде, разом із міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, відвідає район проведення операції Об’єднаних сил на Донбасі, зокрема – КПВВ “Золоте”, робота якого, фактично заблокована з 10 листопада.

Відзначимо, що глава МЗС України Дмитро Кулеба висловив сподівання, що головування Швеції в Організації з безпеки і співробітництва в Європі відіграє позитивну роль у поверненні Російської Федерації до конструктивної роботи в Тристоронній контактній групі.

Джерело: УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *