КИЇВ. 12 листопада. УНН. У Міненерго розглядають декілька варіантів транспортування водню українського виробництва до Європи. Про це розповіла в.о. міністра енергетики Ольга Буславець під час круглого столу «Воднева економіка: дорожня карта», передає УНН із посиланням на пресслужбу відомства.

У затвердженій Водневій стратегії для кліматично-нейтральної Європи до 2050 року Україну визначено пріоритетним партнером завдяки її потенціалу з виробництва «зеленого» водню та наявної інфраструктури, з’єднаної з ЄС, повідомили в міністерстві.

«Україна ставить перед собою амбітні кліматичні цілі щодо декарбонізації енергетики, промисловості і транспорту. Тому використання «зеленого» водню є інструментом, що може забезпечити виконання поставлених цілей. Міністерство вже розробляє дорожню карту водневої енергетики України. Нами окреслено короткострокову, середньострокову та довгострокову перспективи транспортування водню», – наголосила Буславець.

Водночас у Міненерго повідомляють, що можливості газотранспортної системи для транспортування водню мають бути ретельно вивчені спільно з експертами з метою гарантування безпечної роботи.

«Це питання потрібно додатково опрацювати разом з експертами ЄС щодо визначення маршрутів, а також опрацювати комплекс заходів для забезпечення надійності і безпеки роботи газотранспортної системи з новим енергоносієм», — прокоментувала Буславець.

У рамках Експертної ради при Міністерстві вже створено Робочу групу з розвитку водневої енергетики, до якої можуть долучатися зацікавлені сторони.

«Зазначимо, що відповідно до «Ініціативи зеленого водню для Європейського Зеленого курсу 2×40 ГВт» та плану виходу з кризи COVID-19, на Україну виділено створення 10 ГВт нових потужностей з виробництва «зеленого» водню, з яких більшість призначена для експорту до Європейського Союзу. Під час нещодавнього візиту української делегації під головуванням Ольги Буславець в Дюссельдорф було проведено низку зустрічей із німецькими компаніями Thyssenkrupp та Siemens. Очільниця Міненерго презентувала портфель потенційних пілотних проектів водневої енергетики, які можуть бути реалізовані в рамках енергетичного партнерства між Україною та Німеччиною», — повідомили у пресслужбі.

Джерело: УНН