Наголос

акцентуй на головному!

«БРСМ-Нафта», Мotto і SunOil домішують у бензин шкідливі лакофарбовані розчинники

Консалтингова група «А-95» опублікувала дослідження тіньового ринку нафтопродуктів. «БРСМ-Нафта», Мotto, SunOil і інші мережі АЗС помічені у використанні лакофарбових компонентів, які вони додають у бензин для підвищення октанового числа. В Україні ці домішки потрапляють під виглядом імпортних безакцизних розчинників.

За інформацією експертів, у 2020-2021 роках збільшилися поставки імпортних безакцизних розчинників, які є сумішами октанопідвищуючих компонентів, що завозять на міні-НПЗ і нафтобази.

 «В операціях із продукцією міні-НПЗ і розчинниками помічені оператори таких мереж, як «БРСМ-Нафта», Мotto, SunOil і інші. Явні ознаки системних податкових зловживань спостерігаються на 1800 АЗС, що становить 25% від загальної кількості станцій в країні», – відзначають експерти.

В цілому, за оцінками експертів, в 2021 році від нелегальних угод на ринку нафтопродуктів держбюджет втратить більше 20 млрд грн.

«Втрати державного бюджету від нелегального обігу нафтопродуктів у 2020 році становили близько 19 млрд грн, а у 2021 році перевищать 20 млрд», – про це заявив директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн.

За словами Куюна, тіньовий сектор складається з нелегального виробництва на міні-НПЗ і нафтобазах, а також махінацій при реалізації пального, зокрема через мережу нелегальних АЗС.

«Зазвичай вважають, що тіньовий ринок – це газова бочка під парканом десь на периферії. Насправді це величезна виробничо-фінансова сфера, заснована на несплаті податків, має визначальний вплив на паливний ринок і завдає відчутної шкоди державному бюджету », – зазначає Сергій Куюн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *