10_4666_500x317

COREPER ІІ (орган Ради ЄС, до якого входять постійні представники країн-членів) учора, 27 жовтня, розглянув у першому читанні “українське питання” і не ухвалив переговорної позиції Ради до міжніституційних переговорів (“тріалогу”) з Європарламентом щодо безвізового режиму.

Таким чином, Україна залишається позаду Грузії, яка отримала таке рішення 5 жовтня. Вирішено, що цей крок (початок “тріалогу”) буде зроблено тільки після погодження нової редакції “механізму призупинення” безвізового режиму. А це не схоже, що станеться в очікувані терміни (до середини листопада).

Учорашній день залишає суто теоретичні (а кажучи прямо – майже нульові) шанси на розгляд питання сесією Європарламенту в пленарний тиждень 21-24 листопада – оскільки потрібно послідовно: а) погодити механізм призупинення; б) затвердити переговорну позицію Ради для “тріалогу”; в) розпочати і г) завершити “тріалог”, погодивши текст відповідного законопроекту. Отже, до запланованого Саміту Україна-ЄС – нічого не буде, бо встигнути неможливо. Вкотре запитаємо: і хто ж тягнув за язика самі знаєте кого? Може, замість саміту Україна-ЄС провести саміт “прокинутих” Україна-Канада?

P. S. Слід визнати, що частково й самі дали привід. Кажуть, що Франція та Бельгія порушували питання про “несправжність” антикорупційної політики Києва, тобто натякали на неповноту виконання критеріїв безвізу, спроби відкату в реформах (щодо Грузії таких застережень немає)