КИЇВ. 12 березня. УНН. Голова Служби безпеки України Іван Баканов сподівається, що Верховна Рада вже найближчим часом розгляне проект Закону “Про Службу безпеки України”, який передбачає підвищення ефективності роботи структури, скорочення чисельності співробітників та збільшення заробітної плати. Про це повідомляє УНН із посиланням на прессцентр СБУ.

“Глава держави визначив цей законопроект, як невідкладний. І я маю надію, що Верховна Рада розгляне його досить швидко. Адже у нинішніх умовах, коли Україна протистоїть багатьом загрозам, як зовнішнім, так і внутрішнім, реформа СБУ з кожним днем набуває нової актуальності. Це не просто законодавче питання, а можливості для більш ефективної роботи Служби і, як наслідок, покращення безпеки всієї держави”, ‒ заявив Баканов.

Він додав, що вважає законопроект збалансованим, адже той враховує кращі світові тенденції побудови ефективних спецслужб та власний досвід СБУ із протидії гібридним загрозам.

Зазначається, що серед основних новацій законопроекту є розмежовування компетенції СБУ з іншими структурами сектору безпеки, визначення нових пріоритетів в її роботі. Окрім того додається, що СБУ зосередить свою увагу на контррозвідувальній протидії загрозам державній безпеці, кібербезпеці, боротьбі з тероризмом, захисті державної таємниці тощо.

Так, СБУ не займатиметься боротьбою з економічною злочинністю, проте зосередить увагу на захисті об’єктів критичної інфраструктури. Відбудеться поступове скорочення чисельності СБУ: з 27 тис. до 15 тис. осіб.

Повідомляється, що при цьому покращиться рівень соціального забезпечення співробітників, їх грошове забезпечення, яке наразі є найнижчим серед силових структур та буде підвищене після реформи до рівня НАБУ, ДБР та інших новостворених антикорупційних органів. Планується посилення парламентського та громадського контролю над діяльністю Служби безпеки України. Окрема увага буде зосереджена на мінімізації ризиків політичного втручання у діяльність СБУ.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону про внесення змін до закону України “Про Службу безпеки України” щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності СБУ (№3196).

Джерело: УНН