КИЇВ. 21 травня. УНН. Антимонопольний комітет попередив авіаперевізників про відповідальність за продаж квитків на міжнародні рейси, що можуть не відбутися через продовження карантину, і про штрафи через замовчування інформації про повернення коштів. Про це повідомляє УНН з посиланням на пресслужбу АМКУ.

«Така інформація може ввести в оману споживачів, оскільки може бути сприйнята як гарантоване відновлення регулярного авіасполучення між Україною та іншими країнами, що не відповідає дійсності», — йдеться у повідомленні.

За наявною в комітеті інформацією, авіаперевізники поширюють інформацію про можливість купити авіаквитки на регулярні авіарейси сполученням між Україною та іншими країнами з 23 травня 2020 року. При цьому вони не зазначають, що карантинні обмеження на здійснення регулярних авіарейсів між Україною та іншими країнами можуть бути подовжені на невизначений термін, у зв’язку з чим здійснення регулярного рейсу буде неможливим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд не забороняє українцям виїжджати за кордон – Шмигаль

Отже, пасажирам надається неповна інформація (замовчуються інші варіанти обов’язкових опцій, передбачених Авіаційними правилами) про можливість реалізації їх прав у повному обсязі.

Так, АМКУ прийняв обов’язкові для розгляду рекомендації:

• Утриматись від поширення неповної інформації, зміст якої стосується продажу квитків з 23 травня 2020 року та здійснення регулярного авіасполучення між Україною та іншими країнами, в той час як офіційна інформація про відкриття авіасполучення між країнами не підтверджена компетентними органами обох країн.

• Надавати споживачу авіапослуги повну та актуальну інформацію про неможливість здійснення регулярного рейсу, у разі якщо авіасполучення між Україною та іншими країнами не буде відкрито.

• Надавати споживачам авіа послуг повні та доступні відомості про всі варіанти обслуговування, що передбачені Авіаційними правилами, зокрема шляхом розміщення на власному сайті інформації щодо відшкодування вартості авіаквитків у зв’язку зі скасуванням рейсів.

Серед авіакомпаній, які поширювали відповідну інформацію: Wizz Аir, МАУ, Czech Airlines, Lufthansa, Ryanair, Swiss.
Про результати розгляду рекомендацій ці та ще 6 авіакомпаній мають повідомити АМКУ у 10-денний строк з дня їх отримання.

В АМКУ нагадали, що порушення ЗУ «Про захист від недобросовісної конкуренції» тягне за собою накладення штрафу у розмірі до 5% доходу від реалізації продукції за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Нагадаємо, що про відновлення рейсових авіаперевезень можна говорити після 15 червня, оскільки аеропорти країн-партнерів залишаються закритими.

Джерело: УНН