23cmilj9wi

18 березня, в корейському Пхьончхані добігли кінця XII зимові Паралімпійські ігри. Українські спортсмени поставили яскраву крапку в змаганнях. Про це повідомляє Національний комітет спорту інвалідів України

Національна паралімпійська збірна команда України яскраво завершила змагання на ХІІ зимовій Паралімпіаді, виборовши золоту медаль у змішаній естафеті. Таким чином, в команди України 22 медалі – 7 золотих, 7 срібних і 8 бронзових нагород.

Справжніми героями сьогоднішнього дня стали: Оксана Шишкова (гайд Віталій Казаков), Юрій Уткін (гайд Руслан Перехода), Юлія Батенкова-Бауман і Людмила Ляшенко.

Справжня трагедія сталася з відкритою естафетою (Ольга Прилуцька (гайд Борис Бабар), Ярослав Решетинський (гайд Назар Стефурак), Анатолій Ковалевський (гайд Олександр Мукшин) і Григорій Вовчинський): ми могли отримати принаймні бронзову медаль, якби не прикра помилка маршала (людини, яка керує стартами) – вона помилково торкнулася руки незрячої Олі Прилуцької (що є сигналом до старту) і зробила фальсстарт Олі, про який не повідомила вчасно.

На жаль, рішення щодо протесту, який подала Україна, не вирішилося на нашу користь. Тепер упродовж 72 годин чекатимемо відповіді на нашу апеляційну заяву. 

Отже, українська збірна завершила XII зимові Паралімпійські ігри на підсумковому шостому місці офіційного медального заліку. Перше виборола команда США. При цьому за загальною кількістю здобутих у Пхьончхані нагород наші паралімпійці стали четвертими.

Українські переможці та призери ХІІ зимової Паралімпіади

– Оксана Шишкова (порушення зору)  та спортсмен-лідер Віталій Казаков вибороли шість нагород, з яких двоє золотих (зокрема в естафеті), три срібні й одна бронзова;

– Віталій Лук'яненко (порушення зору) та спортсмен-лідер Іван Марчишак здобули дві золоті медалі; 

– Ігор Рептюх (ураження опорно-рухового апарату) виборов три нагороди – по одній золотій, срібній і бронзовій; 

– Юрій Уткін (порушення зору) та спортсмен-лідер Руслан Перехода виграли дві нагороди: одну золоту (естафета) й одну бронзову медалі;

– Максим Яровий (ураження опорно-рухового апарату) здобув дві нагороди – по одній золотій і бронзовій;

– Тарас Радь (ураження опорно-рухового апарату) виборов золоту медаль;

– Людмила Ляшенко (ураження опорно-рухового апарату) виграла чотири нагороди, з яких одна золота (естафета) та троє бронзових;

– Олександр Казік – дебютант, тотально незрячий спортсмен, і спортсмен-лідер Сергій Кучерявий здобули два срібла;

– Григорій Вовчинський (ураження опорно-рухового апарату) виборов срібну медаль;

– Анатолій Ковалевський (порушення зору) та спортсмен-лідер Олександр Мукшин виграли бронзову нагороду.

Зустріти наших паралімпійців удома і привітати з успішним виступом у Пхьончхані можна на летовищі "Борисполі" 20 березня о 12:30, термінал F. Вхід – вільний.