КИЇВ. 8 листопада. УНН. Державну монополію «Укрспирт» можна продати за кілька мільярдів доларів. Таку думку у коментарі УНН висловив політолог Микола Давидюк.

«Реальна вартість підприємства — один, два, а то і три мільярди доларів. Це за умови, якщо ми продаватимемо «Укрспирт» як монополіста ринку», — сказав він.

Зазначимо, що чинна влада очікує виручити від продажу державної компанії 6 млрд грн, але і ця цифра на сьогодні публічно не підтверджена економічними розрахунками.

Давидюк теж вважає, що така сума не відповідає реальній вартості активів підприємства.

«Це як із азартними іграми: коли починають говорити, що їх легалізації принесе прибуток у 5 млрд грн, виникає підозра, що щось зникне в кишені. Коли суми занижують, це означає, що є якісь приховані бажання», — каже він.

«Укрспирт» можна продати дуже швидко, вважає Давидюк. Питання у тому, за яким сценарієм, додає він.

«Під когось коректного продати — так, у найближчий час. Завести реальні гроші реальної вартості «Укрспирту» — ні. Та і немає впевненості, що така ціль поставлена. Щоб «Укрспирт» якнайдорожче продати — його треба зробити прозорим і продавати глобальному гравцеві. Якщо продавати під когось з українських олігархів — тоді мінімальна сума у гривні буде подана суспільству як велике досягнення», — підкреслює він.

Нагадаємо, у ВР зареєстровано законопроект Президента Володимира Зеленського, який пропонує роздати ліцензії на виробництво спирту приватним компаніям, а державну монополію – скасувати. Але цей законопроект вигідний лише великим горілчаним компаніям, вказують експерти. 

Джерело: УНН