Головна Події невідомі не пустили до «Межигір’я» комісію, що має передати парк під держуправління

невідомі не пустили до «Межигір’я» комісію, що має передати парк під держуправління

by Max

Невідомі особи не пустили на територію парку-пам’ятки «Межигір’я» міжвідомчу комісію, яка має займатися передачею парку під державне управління, повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

У відомстві зауважили, що сьогодні, 29 квітня, у державному парку розпочався процес передачі в управління державі активів, на які накладений арешт у кримінальному провадженні по справах експрезидента України Віктора Януковича після Революції Гідності.

«На сьогодні згідно з усіма документами власником цієї території є держава. Тому наразі важливо здійснити передачу майна до законної адміністрації», – коментує ситуацію перший заступник Міндовкілля Олександр Краснолуцький.

Читайте також: НАБУ і САП передали до суду справу проти Януковича і сина щодо «Межигірʼя»

Міністерство нагадує, що одразу після Революції Гідності активісти за власною згодою стали відповідальними за збереження арештованого майна колишньої резиденції, яке є доказом у кримінальних справах експрезидента Януковича. Згодом вони створили неприбуткову громадську організацію «НПУ «Межигір’я» і понад 10 років розпоряджались арештованим майном, отримуючи прибуток від реалізації вхідних квитків та ведення комерційної діяльності.

У 2023 році Верховна Рада України схвалила закон, який повернув «Межигір’я» у державну власність та створив новий об’єкт природно-заповідного фонду на 138,6 га земель державної власності з офіційною назвою парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я».

Офіційне відкриття державного парку-пам’ятки «Межигір’я» заплановане у травні.

Ще новини