Національний банк України (НБУ) повідомив про зміни у механізмі встановлення офіційного курсу валют. Відповідні нововведення набудуть чинності з 31 березня.
Про це розповідає Наголос
Зокрема, регулятор переглянув перелік валют, до яких буде встановлюватися щоденний курс гривні, і скасував раніше діючий список для щомісячного курсу. Це рішення стало наслідком зростання автоматизації розрахунків, що зменшило ризики та операційні обмеження, пов’язані з щоденним розрахунком офіційного курсу для великої кількості валют.
Нова структура валютного курсу
Згідно з повідомленням НБУ, використання двох переліків валют для визначення офіційного курсу гривні стало неактуальним. Тепер регулятор переходить на єдиний щоденний список валют, що відповідає міжнародній практиці.
«З огляду на це використання двох переліків валют (щоденного та щомісячного) для розрахунку офіційного курсу гривні втратило свою актуальність, і НБУ вирішив перейти до одного щоденного переліку валют, що відповідає міжнародному досвіду», – йдеться в повідомленні.
Оновлений перелік валют, за якими буде встановлюватися офіційний курс гривні, коригуватиметься раз на три роки на основі актуальних статистичних даних з товарообігу з країнами-емітентами, проте за необхідності зміни можуть відбуватися й частіше.
Валютна політика НБУ
Згідно з новими змінами, з 31 березня:
- Офіційний курс гривні до 11 валют буде переведено на щоденний розрахунок. До цього переліку входять: алжирський динар, бат, дирхам ОАЕ, донг, ларі, ліванський фунт, малайзійський ринггіт, саудівський ріял, сербський динар, така і туніський динар.
- Не буде розраховуватися офіційний курс гривні до ряду валют, серед яких російський рубль, білоруський рубль, бразильський реал, вірменський драм, домініканське песо, іракський динар, іранський ріал, лівійський динар, марокканський дирхам, новий тайванський долар, пакистанська рупія, сом, сомоні, туркменський новий манат та узбецький сум.
На завершення, НБУ зазначає, що новий перелік іноземних валют для щоденного встановлення офіційного курсу гривні включатиме 41 валюту та СПЗ (спеціальні права запозичення). Ці зміни були закріплені постановою правління НБУ від 24 березня, яка набирає чинності наприкінці березня.