Російські державні ЗМІ відредагували коментарі заступника голови Ради безпеки Росії Дмитра Медведєва і поширили тезу, що українська держава не існуватиме до 2034 року, ймовірно, для того, щоб підготувати населення до тривалої війни проти України. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) від 17 липня.
Аналітики зазначають, що в інтерв’ю російському виданню «Аргументы и факты» 17 липня Медведєв заявив, що Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг припустив, що Україна може вступити до альянсу протягом наступних десяти років, і зробив висновок, що Україна «ніколи» не вступить до НАТО, оскільки до 2034 року зміниться керівництво НАТО, і тому «цілком можливо, що горезвісної країни 404 також не буде існувати».
«Слід зазначити, що Медведєв не сказав прямо, що Україна припинить своє існування до 2034 року – скоріше, це був дотичний підтекст його заяв, – але російські ЗМІ, включаючи кремлівську стрічку новин ТАСС, негайно почали публікувати статті з такими заголовками, як «Медведєв визнав, що Україна перестане існувати в 2034 році», – йдеться у звіті.
Читайте також: «Тролінг ЄС та підрив України» – аналітики про миротворчу місію Орбана
В ISW вважають, що пряме припущення, що Росія зможе «знищити Україну» до 2034 року, поширене ЗМІ, є обіцянкою російській громадськості, що Росія зможе виграти війну і знищити українську державність – протягом десятиліття.
«Це створює сприятливі інформаційні умови та суспільні очікування щодо війни, яка триватиме ще одне десятиліття, але яка завершиться бажаною для Росії «перемогою». Цей російський наратив також прямо і рішуче підриває окремі спроби окремих кремлівських чиновників припустити, що Росія готова «вести переговори» про «мир» з Україною, і ще більше підкреслює, що єдиною бажаною кінцевою метою війни для Кремля є повне знищення української держави і народу», – резюмували в Інституті дослідження війни.
Зазначено, що таким чином, ані Україна, ані Захід не можуть розраховувати на переговори з Росією, якщо російські умови передбачають знищення України та її народу впродовж наступних десяти років.
Читайте також: Значення Глобального саміту миру: чи розпочав він дорогу до справедливого завершення війни?
Раніше в ISW писали, що умови лідера Росії Володимира Путіна щодо закінчення війни проти України рівнозначні капітуляції України, що свідчить про те, що Путін і надалі не зацікавлений у добросовісних переговорах на будь-яких умовах, окрім російських.
Президент України Володимир Зеленський 15 липня заявив, що до листопада влада країни та її союзники опрацюють план участі Росії в другому Саміті миру. Перший такий форум відбувся без представників російської влади у Швейцарії 15–16 червня.
За його підсумками опубліковане комюніке, підписане 80 державами. У документі підтверджена відданість принципу територіальної цілісності України. У МЗС Росії назвали саміт «провальним» і заявили, що не планують брати участь у другому.