Національне антикорупційне бюро (НАБУ) передало матеріали до Офісу генерального прокурора для ініціювання екстрадиції Тимура Міндіча з Ізраїлю. Про це в інтерв’ю YouTube-каналу «Є питання» повідомив детектив бюро Олександр Абакумов.
Детектив зазначив, що два тижні тому були надіслані всі необхідні документи для екстрадиції, і наразі вони очікують підпису генерального прокурора. «Наскільки мені відомо, вони все ще на підписі в генерального прокурора», – додав він.
За словами Абакумова, процес екстрадиції в Ізраїлі є складним. Для отримання згоди необхідно подати фактично всі матеріали кримінального провадження. «Ми підготували і переклали на їхню мову великий обсяг доказів, щоб підтвердити, що наша підозра обґрунтована», – зазначив він.
Детектив висловив сподівання, що генеральний прокурор Руслан Кравченко підпише документи найближчим часом, що дозволить НАБУ комунікувати з ізраїльською стороною. Однак він застеріг, що шанс на успішну екстрадицію не є високим, оскільки Ізраїль може видавати своїх громадян лише в окремих випадках.
10 листопада 2025 року НАБУ оголосило про викриття злочинної організації, яка отримувала неправомірну вигоду від контрагентів «Енергоатому» у розмірі від 10% до 15% вартості контрактів. В рамках цієї справи підозру висунуто восьми особам, серед яких є бізнесмен і співзасновник студії «Квартал-95» Тимур Міндіч, відомий за кодовим іменем «Карлсон».
Згідно з даними джерел, Міндіч виїхав з України в ніч на 10 листопада, після чого РНБО наклала на нього санкції. У коментарі «Українській правді» він заперечив усі звинувачення, назвавши їх «маніпуляціями».