Головна Економіка МВФ схвалив надання Україні 2,2 млрд доларів – їх спрямують на бюджетну підтримку

МВФ схвалив надання Україні 2,2 млрд доларів – їх спрямують на бюджетну підтримку

by Max
МВФ схвалив надання Україні 2,2 млрд доларів – їх спрямують на бюджетну підтримку

Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) завершила четвертий перегляд програми розширеного фінансування для України (EFF), ухваливши рішення про виділення Україні близько 2,2 млрд доларів – ці кошти спрямують на бюджетну підтримку.

Як повідомляє пресслужба фонду, таким чином, загальний обсяг виплат в рамках програми, що підтримується МВФ, сягне близько 7,6 млрд доларів США.

«Незважаючи на складні умови, показники України в рамках програми EFF залишаються високими. Всі кількісні критерії ефективності на кінець березня були досягнуті, а всі структурні орієнтири на кінець червня були виконані вчасно або з невеликим запізненням», – йдеться у заяві фонду.

У МВФ зазначають, що українська економіка «продовжує залишатися стійкою, хоча перспективи залишаються надзвичайно невизначеними».

«Стійкий імпульс реформ та своєчасне надання зовнішньої підтримки» необхідні для збереження макроекономічної стабільності, відновлення фіскальної та боргової стійкості, а також посилення інституційних реформ для прокладання шляху до вступу до Євросоюзу, вважають у фонді.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль уточнив, що це кошти, які допомагають українському уряду фінансувати критичні видатки бюджету, соціальні допомоги, зарплати лікарів та вчителів.

«До сьогодні в жодній програмі з МВФ Україна не проходила чотири перегляди. Це свідчення того, як наші партнери високо оцінюють наші зміни та нашу роботу», – зауважив він.

Чотирирічну програму EFF для України з доступом до фінансування у обсязі близько 15,6 мільярдів доларів було схвалено 31 березня 2023 року. Ця програма є частиною ширшого пакету другої міжнародної підтримки для України, який наразі становить близько 122 мільярдів доларів.

У квітні цього року в МВФ заявили, що українському уряду цього року потрібно 42 мільярди доларів бюджетної підтримки на тлі російського вторгнення, яке триває.

Ще новини