Міжнародні резерви України на 1 жовтня становили 38,898 мільярда доларів, повідомляє Національний банк у понеділок. Відтак, за даними регулятора, за вересень обсяг резервів скоротився на 8,1%.
«Така динаміка зумовлена валютними інтервенціями НБУ для покриття структурного дефіциту валюти на ринку та згладжування курсових коливань, а також борговими виплатами країни в іноземній валюті. Ці операції були частково компенсовані надходженнями від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики та одним із найменших з початку року обсягів міжнародної допомоги, що надійшли у вересні після значних обсягів у серпні», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: Підвищення податків: хто платитиме більше і чому?
Нацбанк вважає таку динаміку черговою ознакою неритмічності надходження допомоги від міжнародних партнерів.
За повідомленням, динаміку золотовалютних резервів визначали кілька чинників:
- операції Національного банку на валютному ринку України
- надходження на користь уряду та виплати на обслуговування й погашення державного боргу: на рахунки Кабміну надійшло 674,7 мільйона доларів, 552,4 мільйона були виплачені на обслуговування та погашення держборгу
- переоцінка фінансових інструментів (через зміну ринкової вартості та курсів валют): у вересні завдяки переоцінці вартість фінансових інструментів збільшилася на 381,8 мільйона доларів
За оцінкою регулятора, поточного обсягу міжнародних резервів вистачить на фінансування 5 місяців майбутнього імпорту.
У вересні Національний банк України посилив валютні обмеження на розрахунки за кордоном, висловивши очікування, що це сприятиме збереженню міжнародних резервів на достатньому рівні.