Макрон, Стармер і Мерц обговорили мирне врегулювання в Україні з Трампом

Макрон, Стармер і Мерц обговорили мирне врегулювання в Україні з Трампом

10 грудня лідери Франції, Великої Британії та Німеччини провели телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом, обговорюючи мирне врегулювання війни росії проти України. Відомо, що розмова тривала 40 хвилин і відбулася з метою «спробувати рухатися вперед» у переговорах. Участь у бесіді також взяли прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, про що повідомив Єлисейський палац.

Відомості про деталі обговорення не були розкриті, проте речниця французького уряду зазначила, що 11 грудня відбудеться відеодзвінок лідерів союзників України.

У ході розмови лідери зосередилися на останніх новинах щодо мирних переговорів, які відбуваються під керівництвом США, і висловили підтримку зусиллям, спрямованим на досягнення справедливого та тривалого миру для України. Речник підтвердив, що метою є припинення вбивств.

Ця розмова відбулася після того, як президент України Володимир Зеленський 9 грудня заявив про готовність провести нові вибори в країні, якщо буде забезпечено гарантії безпеки.

8 грудня європейські союзники України висловили підтримку Зеленському, проте висловили скептицизм щодо деяких аспектів нещодавньої пропозиції США щодо припинення війни.

У той же день Зеленський повідомив про заплановану розмову з американською стороною, яка деталізує процес відбудови та економічного розвитку України після війни.

Раніше Зеленський висловлював бажання провести засідання «Коаліції охочих» на рівні лідерів, яке, ймовірно, відбудеться цього тижня.

Минулого тижня в Москві відбулася зустріч американських представників з російським лідером Володимиром Путіним, де обговорювалися параметри можливої мирної угоди в російсько-українській війні. Путін підтвердив, що російські представники не погодилися з частиною пунктів американського плану.

Після цієї зустрічі українська делегація в США продовжила переговори з адміністрацією Трампа, які тривали кілька днів.

8 грудня президент США Дональд Трамп заявив, що президент України Володимир Зеленський ще не ознайомився з американськими мирними пропозиціями.

Трамп також підкреслив, що «його люди в захваті», а росія в цілому підтримує план, хоча «росія воліла б мати всю Україну». Після цього Зеленський зазначив, що учасники переговорів, які обговорюють мирну ініціативу за посередництвом США, мають розбіжності щодо територій.

Читайте також