Головна Політика Литва виділить 0,25% ВВП на військову допомогу Україні – президент

Литва виділить 0,25% ВВП на військову допомогу Україні – президент

by Max

Державна рада з оборони Литви ухвалила рішення виділити щонайменше 0,25% валового внутрішнього продукту (ВВП) на військову допомогу Україні, написав 26 червня у мережі Х президент Литви Гітанас Науседа.

«Литва буде продовжувати твердо стояти з Україною до перемоги. Ми завжди будемо підтримувати свободу», – зазначив лідер країни.

Читайте також: Голова МЗС Латвії назвала «спільною метою» країн Балтії перемогу України у війні

Як пише литовський мовник LRT, посилаючись на головного радника президента з національної безпеки Кястутіса Будріса, країна виділятиме щорічно не менше 0,25% ВВП на військову допомогу Україні протягом наступних трьох років. Станом на зараз це 190 мільйонів євро на рік.

Будріс нагадав, що рік тому рада затвердила трирічний план підтримки України, де було передбачено, що Україні в найближчі три роки буде виділено військову допомогу на суму 200 мільйонів євро. Втім, за його словами, підтримка Литви «перевищила очікувані цифри».

Раніше прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас повідомляла, що країна має намір протягом найближчих чотирьох років надавати Києву військову допомогу у розмірі 0,25% свого ВВП.

Ще новини