Головна Корупція Кириленку продовжили строк обов’язків до 14 квітня через підозри у корупції

Кириленку продовжили строк обов’язків до 14 квітня через підозри у корупції

by Горбаченко Світлана

Вищий антикорупційний суд прийняв рішення продовжити строк дії обов’язків, покладених на голову Антимонопольного комітету України Павла Кириленка, до 14 квітня. Це стало результатом клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, яка підозрює Кириленка у незаконному збагаченні на понад 70 мільйонів гривень та у декларуванні недостовірної інформації.

Про це розповідає Наголос

«Враховуючи, що підозрюваний навіть у період встановлених обмежень, обумовлених воєнним станом, має змогу виїхати за межі території України… слідча суддя переконана, що підозрюваний, будучи необтяжений певними процесуальними обов’язками, зокрема, у разі повернення йому паспорту та скасування обов’язку не відлучатись за межі України без дозволу детектива, прокурора або суду, може вжити заходів для залишення території України», – йдеться в ухвалі.

Кириленко зобов’язаний прибути на першу вимогу детективів НАБУ, прокурора або суду, а також не залишати Україну без їхнього дозволу. У рамках ухвали суду обов’язок здати закордонний паспорт та інші документи залишається чинним.

Адвокати Кириленка намагалися скасувати цю заборону, стверджуючи, що вона є надмірною, проте суддя відмовила у задоволенні цього клопотання, зазначивши, що це може підвищити ризики ухилення від слідства.

Нагадаємо, що 28 серпня 2024 року Вищий антикорупційний суд відмовив у клопотанні про взяття Кириленка під варту, встановивши запобіжний захід у вигляді застави на суму 30 мільйонів гривень та зобов’язавши носити електронний браслет. Цю заставу внесла компанія ТОВ «Керамет», бенефіціаром якої є бізнесмен Едуард Мкртчан.

Журналісти дізнались, що компанії Мкртчана беруть участь у державних закупівлях, контроль за дотриманням яких здійснює АМКУ. Наразі філія Антимонопольного комітету розглядає справу щодо однієї з фірм бізнесмена через можливі «антиконкурентні дії».

У коментарі Кириленко зазначив, що не знає, чому компанія, яка внесла заставу, пов’язана з ним, але підтвердив, що знайомий з Едуардом Мкртчаном. Питання про те, чи просив він Мкртчана про цю допомогу, Кириленко назвав «провокаційним» та залишив без відповіді.

У відповідь на звинувачення, Мкртчан заявив, що його рішення внести заставу було «ініціативою», пояснивши, що вони є давніми друзями, але запевнив, що не звертався до Кириленка з проханнями щодо бізнесу.

Також розслідування «Схем» вказує на те, що родина Кириленка за період з 2020 по 2023 роки придбала автомобілі та кілька об’єктів нерухомості у Києві та області, а також в Ужгороді, загальною вартістю понад 70 мільйонів гривень, не маючи для цього достатніх офіційних доходів. НАБУ розпочало кримінальне провадження, в рамках якого Кириленку було вручено підозру у незаконному збагаченні.

Кириленко у коментарі повідомив, що джерелом його статків був стартовий капітал родини, сформований у 90-х роках, проте журналістам не вдалося знайти офіційні підтвердження цим твердженням.

Ще новини