Кличко відповідає Зеленському: «Його заяви нівелюють працю тисяч людей»

Кличко відповідає Зеленському: «Його заяви нівелюють працю тисяч людей»

Міський голова Києва Віталій Кличко різко відреагував на критику президента України Володимира Зеленського щодо недостатності зусиль влади столиці в умовах енергетичної кризи, викликаної серією російських атак, які завдали серйозних ушкоджень київським тепловим електростанціям.

«Такі заяви, насамперед, нівелюють самовіддану працю тисяч людей, фахівців. У них, хоч і немає зброї в руках, своїми невтомними зусиллями вони теж борються за свою країну», – написав Кличко в телеграмі 14 січня.

Кличко підкреслив, що після руйнівного удару 9 січня з 6000 будинків без тепла залишилося близько 400. Він зазначив, що енергетики працюють цілодобово, щоб відновити електропостачання для киян.

«Я, принаймні, говорю чесно і попереджаю людей про надскладну ситуацію. І мені байдуже на якісь рейтинги і примарні вибори», – додав Кличко, закликаючи киян, за можливості, «переїхати за місто» під час ліквідації надзвичайної ситуації.

У своєму вечірньому зверненні 14 січня президент Зеленський зазначив, що спільно з новопризначеним міністром енергетики Денисом Шмигалем «окремо проаналізували ситуацію в частині наших міст – особливо складно в Києві». За словами президента, «Київ, на жаль, зробив значно менше – дуже мало зроблено в столиці», підкресливши необхідність термінових заходів.

Водночас Денис Шмигаль у Верховній Раді заявив, що місто «був підготовлений набагато слабше, я скажу, непідготовлений зовсім, тому зараз доведеться вживати кризових заходів».

Зеленський уперше згадав про владу Києва в контексті енергетичної ситуації 9 січня, зазначивши, що «не тікати треба від проблем, а вирішувати їх». Він акцентував увагу на ресурсах, які є у столиці, вказуючи на те, що Київ є найбільш фінансово забезпеченим містом України.

Останнім часом у Києві та найближчих передмістях спостерігається складна ситуація з енергетичним і теплопостачанням. Після російського удару 9 січня тривають екстрені вимкнення. Кличко зауважив, що ця атака була найболючішою для критичної інфраструктури міста і що ситуація є найскладнішою за чотири роки повномасштабної війни. Від початку повномасштабного вторгнення з лютого 2022 року росія завдає ударів по енергетичній інфраструктурі України, зокрема, з осені 2025 року обстріли стали ще більш інтенсивними.

Читайте також