Каллас: Мир має бути справедливим, Путіну потрібен не лише Донбас

Каллас: Мир має бути справедливим, Путіну потрібен не лише Донбас

Висока представниця Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас наголосила на важливості справедливого миру під час нещодавніх переговорів у Києві. Вона зазначила, що Москва прагне отримати те, що неможливо досягти військовим шляхом.

«Ми всі хочемо, щоб ця війна завершилася. Звісно, найбільше цього хочуть самі українці. Росіяни намагаються за столом переговорів отримати те, що не можуть отримати військовим шляхом. Але мир має бути справедливим. Ми знаємо, що Путіну потрібен не тільки Донбас», – підкреслила вона.

Каллас також відзначила, що представники ЄС, відвідуючи Бучу, стали свідками російської брутальності. Вона підкреслила, що події в Бучі не є поодинокими, а є свідченням того, як росія веде війну. «Коли віддаються території, це питання не лише територій, а й людей, і того, що буде з ними, як ми бачили в Бучі. Відповідальність є критично важливою для досягнення справедливого миру», – додала вона, зазначивши, що ЄС працює над створенням спеціального трибуналу для притягнення росії до відповідальності за її злочини.

Президент України Володимир Зеленський також акцентував увагу на тому, що росії не можна дати виграти цю війну жодним чином. Він підкреслив, що Київ робить усе можливе для завершення війни дипломатичним шляхом, попри те, що росія не демонструє жодного наміру до цього.

«Сподіваюся, що Сполучені Штати допоможуть провести росію за стіл переговорів на більш нейтральних умовах для досягнення миру», – додав Зеленський.

Володимир Зеленський також повідомив, що росія вимагає від України залишити Донбас протягом двох місяців. В інтерв’ю агентству Reuters він зазначив, що Сполучені Штати Америки поставили умову, згідно з якою Україна має вивести свої війська з Донбасу для отримання гарантій безпеки.

Спецпредставник російського президента Кирило Дмитрієв висловив задоволення тим, що Зеленський «нарешті зрозумів», що США нададуть гарантії безпеки Україні лише за умови виходу з Донбасу. Держсекретар США Марко Рубіо спростував ці твердження, назвавши їх неправдивими.

Протягом січня та лютого відбулися кілька раундів тристоронніх зустрічей між Україною, США та росією щодо завершення війни. Однак конкретні результати не були оприлюднені. Водночас, під час зустрічі 5 лютого делегації досягли домовленості про обмін військовополоненими, що стало першим подібним випадком за останні п’ять місяців.

Наступна тристороння зустріч, яка була запланована на початок березня в Абу-Дабі, була відкладена на невизначений термін через загострення ситуації на Близькому Сході.

Читайте також