Роботу програми «Зерно з України» продовжили, на її потреби акумулювали понад 100 мільйонів доларів. Про це заявляє Офіс президента з посиланням на виступ Зеленського на пресконференції за підсумками саміту «Зерно з України» 25 листопада.
«Це наша спільна історична відповідальність – обмежити агресивний потенціал Росії, захистити наших людей, наші держави, допомогти іншим у світі, зокрема країнам Глобального Півдня, набути достатньої сили, щоб протистояти дестабілізації», – заявив він.
Згідно із заявою за підсумками міжнародного саміту «Зерно з України» 25 листопада, протягом першого року дії ініціативи до неї долучилися 34 країни та міжнародні організації – про це йдеться в заяві.
Учасники саміту вказують на те, що Україна є одним із провідних світових постачальників продовольства.
«У межах ініціативи «Зерно з України» понад 170 000 тонн українського зерна було доставлено до Сомалі, Ефіопії, Кенії та Ємену. Понад 25 країн пообіцяли виділити близько 220 мільйонів доларів США на підтримку цієї гуманітарної програми», – йдеться в тексті.
Учасники саміту вказують на те, що російська агресія посилила виклики продовольчій безпеці в усьому світі та загострила глобальну продовольчу кризу. Вони також закликали до «негайних міжнародних наслідків» для країн, які ставлять продовольчу безпеку під загрозу.
Читайте також: Україна отримує від партнерів техніку для супроводу кораблів із зерном у Чорному морі – президент
Програму Grain From Ukraine ініціювала українська влада в листопаді 2022 року, на тлі блокування Росією українських портів, що посилило харчову кризу для вразливих країн світу.