Головна Головне ГУР розкриває викрадення 164 археологічних цінностей росією з Криму

ГУР розкриває викрадення 164 археологічних цінностей росією з Криму

by Дрозденко Максим

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило про оновлення переліку «викрадачів спадщини», в який включили нових осіб, причетних до вивезення культурних цінностей з України. У цьому списку тепер фігурують 14 працівників російської музейної справи, які «займаються пропагандою та сприяють викраденню українських культурних цінностей на тимчасово окупованих територіях».

Про це розповідає Наголос

«Також підтверджено факт нелегального вивезення 164 археологічних артефактів із окупованого Криму, знайдених під час розкопок античних міст «Німфей» і «Пантікапей», – заявляє розвідка.

Системна діяльність росії на окупованих територіях

ГУР зазначає, що з 2022 року російські музеї активно проводять пропагандистську діяльність в окупованих регіонах України. Вони організовують виставки, лекції та освітні програми, намагаючись «інтегрувати українські музеї в російський культурний простір та знищити українську ідентичність».

Перелік фігурантів

Серед російських посадовців, яких звинувачує ГУР, є:

  • Ірина Жукова, директорка «Всеросійського історико-етнографічного музею», яка в 2024 році організувала на окупованій Луганщині виставку для пропаганди «історичного зв’язку Донбасу з росією»
  • Олександр Школьнік, директор «Музею Великої вітчизняної війни», де в 2023 році проводили навчання для музейників з окупованого Донецька, спрямовані на просування російської історії серед відвідувачів музеїв
  • Сергій Наришкін, голова служби зовнішньої розвідки рф, який очолює фонд «Історія Вітчизни» та російське історичне товариство, що має філії на окупованих територіях України

До реєстру «Викрадена спадщина» включено дані про 996 викрадених об’єктів та 260 осіб, підозрюваних у «пограбуванні української культурної спадщини, викривленні історії та стиранні української ідентичності». За інформацією Міністерства культури, російська агресія пошкодила 1 255 пам’яток культурної спадщини в Україні, з яких 125 національного значення, 1 055 місцевого та 75 щойно виявлених.

Ще новини