Міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню під час зустрічі міністрів оборони, присвяченій Україні, наголосив на важливості формування довгострокових гарантій безпеки для країни. Він зазначив, що «наша мета – сформувати довгострокові гарантії безпеки для України, спираючись передусім на її власні оборонні спроможності».
Про це розповідає Наголос
«Ми всі прагнемо вивчити уроки минулого і не хочемо повторення Ялти, тобто поділу Європи на зони впливу між великими державами, ані Будапешта, де були взяті зобов’язання відмовитися від сили та імперіалізму, результати яких нам добре відомі, ані Мінських угод, які передбачали припинення вогню без реальних гарантій безпеки. Те, що ми переживаємо вже три роки, неминуче змушує нас ставити правильні запитання, адже за Україною стоїть питання безпеки всього європейського континенту».
Лекорню акцентував, що якщо росія погодиться на припинення вогню, важливо буде визначити, як максимально ефективно використати наступні 30 днів для створення надійної архітектури безпеки. Він повторив, що «найкраща гарантія безпеки для України – це її власна армія».
Він також зауважив, що «російська інформаційна війна часом просуває термін «демілітаризація», але насправді все навпаки – найкраща довгострокова гарантія безпеки полягає у зміцненні спроможностей української армії. Це також ставить питання про негайну підтримку України в умовах відновлення американської допомоги».
Лекорню повідомив про те, що під час зустрічі у Парижі обговорювалися також питання заморожених російських активів та можливість розміщення миротворчих сил в Україні. «Наші начальники генеральних штабів вже почали розробляти варіанти, які будуть представлені політичним лідерам для визначення архітектури безпеки, що забезпечить стале припинення вогню та мир. Держсекретар оборони Великої Британії розкаже про це детальніше, але наразі близько 15 країн виявили зацікавленість у продовженні цього процесу», – зазначив він.
Лекорню підкреслив, що цей процес є складним і не обмежується лише питанням присутності військ на території України. Він також відзначив важливість обговорення безпеки в Чорному морі та захисту українських ядерних станцій. Ці питання потребують детального військового аналізу під керівництвом начальників генеральних штабів Великої Британії та Франції.
Міністр оборони Франції анонсував нову зустріч міністрів оборони через 15 днів. Зустріч, що відбулася 12 березня у Парижі, об’єднала міністрів оборони Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії та Польщі, а також міністра оборони України Рустема Умєрова, і була присвячена посиленню європейської оборони та наданню гарантій безпеки Україні.