Остаточний формат роботи франко-британської місії в Україні ще не визначено. Про це повідомив радник голови Офісу президента Сергій Лещенко в інтерв’ю радіостанції Радіо Свобода.
Про це розповідає Наголос
За словами Лещенка, наразі обговорюються різні варіанти співпраці: це може бути як підтримка в тилових містах, так і розгортання місії поблизу лінії фронту, або ж ця місія взагалі може функціонувати за межами України.
«Ми готові, але вони готові не до всього. І тому цей процес триває. Процес потребує згоди багатьох учасників з числа цих країн, які беруть участь у згаданій місії, деякі готові на більше, деякі готові на менше, деякі готові тільки фінансово або морально підтримувати, по-різному все», – зазначив він в етері програми «Свобода Live».
Лещенко також провів паралелі між цією ініціативою та місією KFOR у Косово 1999 року, підкресливши, що нинішня ситуація є значно масштабнішою. Він зазначив: «Мова йде про більшу територію та більшу кількість військових», наголосивши на відсутності інституційної пам’яті про розгортання таких місій в Європі через зміни у політичних елітах та військовому керівництві.
«Це спроба знайти нову форму гарантій з боку наших європейських партнерів. І це потребує часу. Тут не потрібно очікувати миттєвих рішень», – підсумував радник.
Зазначимо, що президент Франції Емманюель Макрон повідомив, що найближчим часом франко-британська військова делегація відвідає Україну. Делегація, очолювана начальниками штабів Збройних сил обох країн, має на меті визначити формат Збройних сил України у всіх сферах – сухопутних, повітряних і морських, включаючи кількість військовослужбовців, необхідне обладнання та структуру.
27 березня у Парижі відбувся саміт лідерів 27 країн, присвячений обговоренню гарантій для України після можливого припинення вогню, включаючи потенційне розміщення на її території сил «коаліції охочих». Напередодні саміту Макрон заявив, що розпочався «вирішальний етап» припинення війни рф, однак Москва не демонструє істинного прагнення до миру, продовжуючи щоденні удари по Україні та намагаючись висувати нові умови до вже погоджених домовленостей.