Головна Події ексредакторці «Першого каналу» Овсянніковій заочно дали 8,5 року за «фейки» про армію

ексредакторці «Першого каналу» Овсянніковій заочно дали 8,5 року за «фейки» про армію

by Max

Про це розповідає Наголос

Суд у Москві заочно засудив колишню співробітницю телевізійного «Першого каналу» Марину Овсяннікову до 8,5 року позбавлення волі за статтею про фейки про російську армію, передає видання RusNews із зали суду.

Овсяннікову звинуватили у поширенні «фейків про армію з «мотивів політичної ненависті» за пікет на тлі Кремля в липні 2022 року. Тоді Овсяннікова розгорнула плакат із написом «Путін – убивця, його солдати – фашисти» та фотографіями вбитих в Україні дітей.

Прокуратура вимагала за це 9,5 року увʼязнення.

Справу за статтею про фейки щодо Овсяннікової порушили в серпні 2022 року і відправили її під домашній арешт. У жовтні 2022 року Овсяннікова втекла з дочкою з-під домашнього арешту за кордон. Після цього МВС оголосило її в розшук, а суд – заочно заарештував.

У березні 2022 року під час роботи на «Першому каналі» Овсяннікова з плакатом «Зупиніть війну! Не вірте пропаганді, тут вам брешуть» вибігла в прямий ефір новинної програми «Время». Того ж дня вона записала відеозвернення, у якому закликала виходити на мітинги. За це Овсяннікову визнали винною в «організації публічного заходу без подання повідомлення» та оштрафували на 30 тисяч рублів. Після цього вона звільнилася та поїхала до Німеччини, де пропрацювала кілька місяців.

У липні 2022 року Овсяннікова повернулася до Росії – за її словами, щоб закінчити суперечки з колишнім чоловіком щодо опіки над дітьми. Після повернення її тричі штрафували за статтею про дискредитацію армії.

Статті про фейки та дискредитацію армії зʼявилися в кодексах Росії невдовзі після її вторгнення в Україну. Російські суди визнають дискредитацією повідомлення про війну в Україні, яку Москва називає «спеціальною операцією», а фейками – будь-яку інформацію, відмінну від версії Міноборони Росії.

За підрахунками «ОВД-Инфо», справи за антивоєнну позицію в Росії порушили щонайменше щодо 724 людей, у тому числі проти 215 – за статтею про фейки про російську армію.

Ще новини