У столиці Об’єднаних Арабських Еміратів, Абу-Дабі, розпочався другий день переговорів за участю делегацій України, США та росії. Про це вранці 5 лютого повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони Рустем Умєров.
«Працюємо у тих самих форматах, що й учора: тристоронні консультації, робота в групах та подальша синхронізація позицій», – зазначив Умєров у своєму телеграм-каналі, обіцяючи надати підсумки згодом.
Держсекретар США Марко Рубіо, за підсумками першого дня переговорів, повідомив про скорочення кількості відкритих питань між Україною та росією, проте залишаються «найскладніші» питання.
Умєров назвав дискусії у тристоронньому форматі «змістовними і продуктивними».
До складу української делегації входять: секретар РНБО Рустем Умєров, голова Офісу президента Кирило Буданов, Давид Арахамія, Сергій Кислиця, Андрій Гнатов, Вадим Скібіцький та Олександр Бевз.
З американської сторони участь у консультаціях беруть Стів Віткофф, Джаред Кушнер, Джош Груенбаум, Деніел Дрісколл і генерал Алекс Гринкевич. Російська сторона представлена на високому військовому рівні.
Після масованого удару росії по Україні, президент Володимир Зеленський 3 лютого зазначив, що «робота переговорної команди буде скорегована відповідним чином».
Речник Кремля Дмитро Пєсков вранці 4 лютого заявив, що позиція росії на переговорах залишається незмінною: «вона абсолютно чітка і добре зрозуміла як Києву, так і американським переговірникам».
Перші тристоронні переговори між Україною, США й росією відбулися 23-24 січня в Абу-Дабі. Наступний етап планувався на 1 лютого, але згодом стало відомо, що нові зустрічі заплановано на 4 і 5 лютого.
28 січня держсекретар США Марко Рубіо повідомив, що територіальне питання залишається невирішеним. росія вимагає виведення ЗСУ з частини Донецької області, яку її війська не захопили.
25 січня президент Зеленський, перебуваючи з візитом у Вільнюсі, підкреслив, що позиція Києва щодо територій не змінилася, і всі сторони повинні бути готові до компромісів. Він також зазначив, що двосторонні гарантії безпеки зі США готові «на 100%», і Київ очікує на їх підписання.
Зеленський раніше в грудні зазначив, що питання можливих територіальних рішень має вирішувати народ України «у форматі виборів чи референдуму».
У Кремлі ж продовжують відкидати західні гарантії безпеки для України та сигналізують про дотримання своїх максималістських цілей у війні, як зазначали аналітики ISW.