Головна Політика Депутат Ради Федієнко просить уряд урегулювати постанову, яка дозволяє мобілізувати чоловіків віком до 25 років

Депутат Ради Федієнко просить уряд урегулювати постанову, яка дозволяє мобілізувати чоловіків віком до 25 років

by Max
Депутат Ради Федієнко просить уряд урегулювати постанову, яка дозволяє мобілізувати чоловіків віком до 25 років

Член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко (фракція «Слуга народу») звернувся до уряду з проханням урегулювати постанову №560, яка дозволяє примусово мобілізовувати військовозобов’язаних чоловіків віком до 25 років. Про це він сказав 21 червня в етері Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок»).

За словами Федієнка, наразі мобілізація цих чоловіків заборонена законом. Але проблемою є те, що постанова Кабінету міністрів йде всупереч закону.

«У законі чітко визначено, що це заборонено. Заборонена мобілізація до 25 років, у разі якщо це не є добровільно. Тобто якщо військовозобов’язаний до 25 років добровільно прийшов і хоче стати військовослужбовцем, звісно, що це дозволяється. Є проблема – це 560-та постанова Кабінету міністрів України, яка чомусь розширила чинне законодавство. Учора я звернувся до Кабінету міністрів України із проханням все ж таки привести постанову у відповідність до чинного законодавства», – сказав Федієнко.

Постанова №560 «Про порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період» затверджена урядом 16 травня 2024 року. Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» набрав чинності 18 травня.

Ще новини